30

اشتغال و اقتصاد

فعالیت های اقتصادی

فعالیت های اقتصادی روستا به بخش کشاورزی و دامداری، صنعت و خدمات تقسیم می شود.

کشاورزی)

در بخش کشاروزی کشت عمدتا به صورت کشت آبی است و کشت دیم و یا کشت دیم و آبی انجام نمی شود. محصولات کشاورزی کشت شده در این مناطق شامل گندم، برنج و سیب زمینی بالاترین میزان سطح کشت را به خود اختصاص داده اند. خریداران این محصولات عمدتا ساکنین شهرهای اطراف مانند فلاورجان و اصفهان می باشند. با وجود اراضی حاصلخیز این بخش کشاورزی نقش اقتصادی بالایی در این روستا ندارد و آن هم به دلیل عدم وجود آب کافی در سال های اخیر می باشد. دامداری نیز به صورت محدود و درحد برطرف سازی نیازهای اولیه روستاییان انجام می گردد.

صنعت)

در بخش صنعت وجود صنایع و کارگاه های تولیدیی مانند درب و پنجره سازی و تراشکاری، تعمیر ماشین آلات کشاورزی زمینه های مثبتی برای اشتغال فعالان این منطقه فراهم آورده است. استقرار واحدهای صنعتی ماند کارخانه سیمان سپاهان، کارخانه ذوب آهن و منطقه صنعتی اشترجان سبب رونق این بخش و پررنگ تر شدن آن در اقتصاد محدوده شده است. علاوه بر آن اشتغال زنان به بافت فرش و صنایع دستی در منزل به عنوان منبع کمکی درآمد خانوار روستاها به شمار می رود.

خدمات)

در بخش خدمات فعالیت های از جمله خدمات اداری – دولتی و خدمات خصوصی از قبیل خرده فروشی، تجاری و.... به صورت انفرادی ارائه میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پنج =